Strefa 5-12 lat

Przejdź do Strefy 13-19 lat

Warsztaty chemiczne

Dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym zorganizowaliśmy laboratorium na kółkach, w którym najmłodsi zamienią się w prawdziwych naukowców i sami będą mogli odkrywać świat wykonując bardzo efektowne i wesołe doświadczenia chemiczne.

Program zajęć został dostosowany do dzieci w dwóch grupach wiekowych: 4/5-6 lat oraz 7-12 lat i obejmuje dwa cykle zajęć:

 
 
Piaskownica chemiczna
(4/5-6 lat)
 
 
Eksperymentowanie jest fajne
(7-12 lat).

Zajęcia spotkanie chemia z dziećmi w Państwa szkole lub przedszkolu. W trakcie zajęć dzieciaki zakładają fartuszki laboratoryjne, gogle, rękawice i zamieniają się w prawdziwych chemików. Zajęcia prowadzi Profesor Myślińska, która wciela się w postać szalonej, zakręconej chemiczki, bez przerwy myśląca, np. jak zmieszać bezbarwne z bezbarwnym, żeby otrzymać różowe. Jednak głównym bohaterem zajęć są dzieciaki. To one wykonują najprawdziwsze eksperymenty chemiczne: przenoszą się w świat magicznych kolorów i efektownych wybuchów pianowych.

Na zajęciach dzieciaki samodzielnie poszukują odpowiedzi na nurtujące je pytania, np.:

Na zajęciach dzieciaki samodzielnie poszukują odpowiedzi na nurtujące je pytania, np.: Z ilu kolorów składa się czarny flamaster? Jak przygotować niewidzialny atrament? Czy całe jajko można umieścić w butelce? Jak zrobić kolorowy wir z mleka? Co to jest chemiczne jojo? Czy ogórki potrafią śpiewać? Te i wiele innych zagadnień poruszymy, wykonując niezwykle efektowne eksperymenty, które dają mnóstwo zabawy i uśmiechu, ale też odkrywają tajemnice świata. Na koniec zajęć każde dziecko otrzyma od nas Dyplom Młodego Chemika, a swoje postępy zaprezentuje przed rodzicami podczas zorganizowanego przez nas Show Młodego Chemika.

Przykładowe tematy zajęć

-Czy czarny flamaster rzeczywiście jest czarny,czyli chromatografia
-Bibułowa flamastra
-Niewidzialny atrament
-Chemiczne jojo
-Kolorowa bomba pianowa
-Konstruujemy rakietę odrzutową
-Magiczne kwiaty.Kolorowy wir z mleka
-Gdy nie umyję zębów
-Jak umieścić całe jajko w butelce
-Chemiczny wulkan -Śpiewające ogórki

Informacje w pigułce

UWAGA! Zajęcia są całkowicie bezpieczne!

Użyte w nich materiały nie stwarzają żadnego zagrożenia dla uczestników i obserwatorów!

 

ILE TO KOSZTUJE?

Cennik

Warsztaty chemiczne