Ta strona używa plików cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Folder-Eventy Warsztaty Oferta Eventowa
 

O warsztatach

Dzieci z natury lubią zabawę i eksperymenty, są ciekawe świata i wciąż dociekają jego istoty, zadając tysiące pytań. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych, opracowaliśmy program zajęć laboratoryjnych, które zapewnią dzieciom i młodzieży ogromną dawkę wiedzy praktycznej i teoretycznej z przedmiotów ścisłych. Dzięki proponowanym przez nas warsztatom poznawczym Twoje dziecko zamieni się w małego naukowca i samo odkryje tajniki najbardziej nurtujących je problemów przyrodniczych. Warsztaty chemiczne to również oferta skierowana do uczniów starszych, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną o doświadczenia praktyczne. W naszym Centrum krzyżują się drogi zadziwiającej chemii, fascynującej biologii i ekscytującej fizyki. Tutaj poznacie sprzęty wykorzystywane w prawdziwych laboratoriach biochemicznych, a także skorzystacie z licznych modeli dydaktycznych. Nauka naprawdę nie musi być nudna!

Warsztaty dla dzieci Nauka nie musi kojarzyć nam się wyłącznie z suchą teorią, zapamiętywaniem skomplikowanych wzorów i rozwiązywaniem trudnych zadań. Już od najmłodszych lat warto pokazywać dzieciom, że odkrywanie tego, co nowe i nieznane to fantastyczna zabawa.

Program zajęć został opracowany i dostosowany dla dzieci i młodzieży w czterech grupach wiekowych: 5-7, 8-12, 13-16 i 17-19 lat.

Dla dzieci w wieku 5-12 lat zorganizowaliśmy małe laboratorium, w którym najmłodsi zamienią się w prawdziwych naukowców i sami będą wykonywać ekscytujące i wesołe doświadczenia przyrodnicze. Odkrywanie świata będzie dla nich prawdziwą frajdą.

 

Zajęcia doświadczalne są ciekawe, ale również bezpieczne!

 

Pokażemy Twojemu dziecku, jak wykorzystać składniki dostępne w każdym domu do wykonania efektownych doświadczeń chemicznych. Eksperymenty oswoją dzieci z procesami i zjawiskami, o których usłyszą potem w szkole, i dostarczą im mnóstwo radości. Nasze zajęcia to magia samodzielnego eksperymentowania, praktycznie nieosiągalna podczas tradycyjnej edukacji.

 

Tego Twoje dziecko jeszcze nie widziało.

 

Rodzicu, czy myślałeś kiedyś, że Twoja kuchnia to istne laboratorium chemiczne? Sól, mąka, woda, ocet, sok z cytryny czy proszek do pieczenia to nic innego jak prawdziwe odczynniki chemiczne. Już wkrótce Twoje dziecko przygotuje z nich naprawdę wystrzałowe mikstury.

Dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przygotowaliśmy cykle interaktywnych zajęć edukacyjnych, które mają na celu zaciekawienie uczniów chemią, uzupełnienie ich barków wiedzowych oraz poszerzenie wiedzy teoretycznej zdobytej dotychczas w szkole o umiejętności praktyczne. Nasze centrum oferuje zajęcia warsztatowe, które są doskonałym uzupełnieniem zajęć szkolnych, podczas których niestety wciąż brakuje czasu na pokazanie uczniom nauki takiej jaka jest w rzeczywistości, a więc efektownej i fascynującej. Na naszych zajęciach uczniowie zapomną o pisaniu skomplikowanych wzorów związków chemicznych i równań reakcji niepopartych eksperymentem. Poznają istotę nauki, którą jest eksperyment. To z pewnością ułatwi im zrozumienie zajęć przyrodniczych i przygotowanie do ważnych egzaminów, takich jak egzamin gimnazjalny oraz maturalny.

Regularne zajęcia warsztatowe odbywają się co tydzień, od września do czerwca w Twoim mieście: Sokołów Podlaski, Węgrów, Siedlce, Warszawa, Pruszków.

 

Piaskownica chemiczna (5-7 lat)

Piaskownica chemiczna Najmłodsze dzieci zapraszamy do piaskownicy chemicznej. Jest to cykl zajęć, podczas których mali naukowcy dowiedzą się m.in.:
 • z jakich kolorów powstaje czarny flamaster,
 • do czego można wykorzystać herbatę z cytryną albo sok z czerwonej kapusty,
 • co to są roztwory i rozpuszczalność,
 • jak umieścić jajko w butelce,
 • co dzieje się ze świeczką, umieszczoną w zamkniętym naczyniu,
 • co może stać się z zębami, jeśli nie będziemy ich myć.

Na tych zajęciach dzieci same wykonają mnóstwo efektownych doświadczeń. Będą puszczać świecące w ciemnościach bańki mydlane, hodować kryształy, tworzyć chemiczne jojo i pisać niewidzialnym atramentem. To tylko niektóre przygody, jakie spotkają najmłodszych naukowców.

Każde spotkanie trwa 45 minut. Podczas niego mali naukowcy poznają jedno zagadnienie z obszaru chemii, biologii lub fizyki. Dzięki temu po rocznym kursie dziecko zyskuje szeroki pogląd na różnorodne zjawiska przyrodnicze. Każdy zespół badawczy liczy maksymalnie 10-15 osób, a każdy mały naukowiec wyposażony jest w gogle, fartuszek i rękawiczki.

Na zakończenie kursu mali naukowcy prezentują swoje umiejętności przed rodzicami podczas Show Młodego Naukowca. Każdy wytrwały uczeń, który ukończy kurs, otrzyma dyplom Młodego Naukowca, a dla najlepszych przewidziane są nagrody.

 

Eksperymentowanie jest fajne (8-12 LAT)

Eksperymentowanie jest fajne Ten cykl zajęć został opracowany, by zafascynować nauką starsze dzieci i przekonać je, że Eksperymentowanie jest fajne. To drugi stopień naukowego wtajemniczenia. Podczas spotkań w naszym małym laboratorium dzieciaki poznają m.in.:
 • kolorowy świat wskaźników chemicznych,
 • czym jest odczyn chemiczny,
 • językową mapę smaków,
 • skład płatków kukurydzianych,
 • podwodny świat minerałów,
 • talenty wokalne ogórków i cytryn.

A to tylko namiastka togo, co dzieciaki samodzielnie odkryją w czasie naszych chemicznych spotkań.

Zajęcia trwają 45 minut. Podczas nich młodzi naukowcy poznają jedno zagadnienie z obszaru nauk przyrodniczych. Każdy zespół badawczy liczy maksymalnie 10-15 osób, a każdy mały naukowiec wyposażony jest w gogle, fartuszek i rękawiczki.

Na zakończenie kursu mali naukowcy prezentują swoje umiejętności przed rodzicami podczas Show Młodego Naukowca. Każdy wytrwały uczeń, który ukończy kurs, otrzyma dyplom Młodego Naukowca, a dla najlepszych przewidziane są nagrody.
 

Młody Einstein (13-16 LAT)

Eksperymentowanie jest fajne Gimnazjalistów w szalony świat eksperymentowania wprowadzi sam Albert Einstein. To dla Was przygotowaliśmy zajęcia z cyklu Młody Einstein. W naszym laboratorium sam będziesz mógł przeprowadzić reakcje chemiczne, o których z pewnością słyszałeś w szkole. Opracowaliśmy je w taki sposób, żebyś uczył się przez fantastyczną zabawę. Na tych zajęciach poprzez eksperyment, dowiesz się m.in.:
 • jak rozbudzić chemiczny wulkan,
 • jak oczyścić srebrną biżuterię,
 • jak skonstruować lampę lawę,
 • jak przygotować samopompujący się balonik,
 • w jakich produktach znajduje się najwięcej witaminy C,
 • jak przygotować stację pogodową,
 • co czyni nas wyjątkowymi?

Podczas zajęć młodzi naukowcy wykonują eksperymenty chemiczne obejmujące zagadnienia szkolne, zaaranżowane w sposób niezwykle ciekawy i efektowny. Dzięki temu po rocznym kursie uczeń zyskuje nie tylko dodatkową wiedzę teoretyczną, ale także ogromne umiejętności praktyczne. Przed przystąpieniem do zajęć młodzi naukowcy zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa i kartami charakterystyk związków, z którymi będą pracowali. Każdy wyposażony zostanie również w rękawice i okulary ochronne tak, aby zamienić się w świadomego eksperymentatora. Przekonasz się, że nauka nie musi być trudna!

Każde spotkanie trwa 45 minut. Podczas niego młodzi naukowcy wykonują eksperymenty chemiczne obejmujące zagadnienia szkolne, zaaranżowane w sposób niezwykle ciekawy i efektowny. Dzięki temu po rocznym kursie uczeń zyskuje nie tylko dodatkową wiedzę teoretyczną, ale także ogromne umiejętności praktyczne. Każdy zespół badawczy liczy maksymalnie 10-15 osób. Przed przystąpieniem do zajęć młodzi naukowcy zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa i kartami charakterystyk związków, z którymi będą pracowali. Każdy wyposażony zostanie również w rękawice i okulary ochronne.
 

Pamiętaj, Einstein nie zawsze był Noblistą! Ty również możesz podbić świat!

 

Maturalnie, że zdasz... (17-19 LAT)

Maturalnie, że zdasz Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych opracowaliśmy zajęcia eksperymentalne, które pozwolą im poszerzyć i uzupełnić wiedzę szkolną. Maturzysto, Maturalnie, że zdasz. To zajęcia specjalnie dla Ciebie. Z nami m.in.:
 • zbadasz aktywność amylazy ślinowej,
 • dowiesz się, ile szczawianów jest w szczawiu,
 • sprawdzisz, dlaczego mydło się nie pieni,
 • zsyntetyzujesz mydełko zapachowe,
 • zrobisz mikroskop z lasera,
 • przeprowadzisz elektroforezę w mydelniczne.
Na warsztatach chemicznych samodzielnie wykonasz efektowne doświadczenia chemiczne, które zapoznają Cię w praktyce z tematami, z którymi na pewno teoretycznie spotkałeś się na lekcjach chemii. Do doskonałe uzupełnienie zajęć szkolnych, zwłaszcza dla uczniów szczególnie zainteresowanych nauką i/lub przygotowujących się do egzaminu maturalnego.

Lekcja trwa 45 minut. Dzięki warsztatom po rocznym kursie uczeń zyskuje nie tylko dodatkową wiedzę teoretyczną, ale także ogromne umiejętności praktyczne. Każdy zespół badawczy liczy maksymalnie 10-15 osób. Przed przystąpieniem do zajęć uczniowie zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa i kartami charakterystyk związków, z którymi będą pracowali. Każdy wyposażony zostanie również w rękawice i okulary ochronne.
 

Ile to kosztuje?

CENNIK
Laboratorium

Zajęcia Cena za 45 minut Aktualne PROMOCJE!
Piaskownica chemiczna (5-7 lat) od 15 zł* *10% zniżki do końca wakacji!
Eksperymentowanie jest fajne (8-12 lat)
Młody Einstein (13-16 lat)
Maturalnie, że zdasz (17-19 lat)
 

Zapisy na zajęcia odbywają się w trybie miesięcznym*.

*Jeśli Uczestnik przyłączy się do grupy badawczej w trakcie miesiąca, cena za zajęcia liczona będzie proporcjonalnie do liczby zajęć, które w danym miesiącu zostały.
 
 • 5% ZNIŻKI przy zapisie na cały semestr*
 • 10% ZNIŻKI przy zapisie na cały rok szkolny*.
*Promocja dotyczy oferty na rok szkolny 2014/15.
 

Dla pierwszych 10 osób, które zapiszą się na zajęcia w danym miesiącu
PENDRIVE GRATIS!

 

Zapisy

Na zajęcia możesz zapisać się:
 • telefonicznie: 504 522 555
 • pisząc do nas: maila