Folder-Eventy Warsztaty Oferta Eventowa

Mały Chemik - bezpłatne zajęcia pilotowe już 11.09.2014, g. 11:00-16:00! Zapraszam!

Już 11.09.2014 w godzinach 11:00-16:00 podczas Pikniku Integracyjnego na placu przed Sokołowskim Ośrodkiem Kultury odbędą się pilotażowe zajęcia pokazowo-warsztatowe z cyklu Mały Chemik.

 

11:00 -13:00

POKAZY DOŚWIADCZEŃ: „Kraina mroźnych temparatur i zmieniających się kolorów”

 

Pokazy efektownych doświadczeń z suchym lodem i wskaźnikami odczynu. Spodziewajcie się dużo pary, bąbelków, kolorów i zaskakujących baniek mydlanych. To małe chemiczne show, które zaskakuje małych i dużych. Podczas krótkich (ok. 15-minutowhch) pokazów zaprezentujemy m.in. jak przemienić wodę w sok malinowy, produkcję frugo, chemicznego kameleona, samopompujacy się balonik oraz wybuchowe bańki mydlane. Pokazy będą powtarzane cyklicznie co pół godziny dla kolejnych grup przedszkolaków i uczniów.

 


 

13:00 -16:00

STREFA POKAZOWO-WARSZTATOWA POD NAMIOTEM

 

Po pokazach doświadczalnych, w naszym plenerowym laboratorium dzieci same będą mogły wykonać magiczne eksperymenty. Pod namiotem znajdzie się kilka stanowisk z interesującymi eksperymentami:

1. Magiczny bukiet to kwiaty zmieniające barwę.

2. Żarzące się obrazki (atrament sympatyczny) – pisanie ukrytych wiadomości znane było już w starożytności, ale czy starożytni potrafili tworzyć żarzące się napisy?! My tak!

3. Błękitna butelka – magiczna butelka, która zmienia kolor po wstrząśnięciu, jak za sprawą magicznej różdżki.

4. Mikroświat – jakie tajemnice skrywają się pod okularem mikroskopu? Zobaczymy nie tylko włochatą nogę muchy.

5. Magia kolorów – bliskie spotkanie z suchym lodem i wskaźnikami odczynu.

 


 

Pokaz jest wstępem do nowego cyklu zajęć eksperymentalnych Mały Chemik, które wystartują już w październiku w SOKu. Będą to cotygodniowe spotkania chemika z dziećmi. W trakcie zajęć dzieciaki założą fartuszki laboratoryjne, gogle, rękawice i zamienią się w prawdziwych naukowców. To one wykonają najprawdziwsze eksperymenty chemiczne: przeniosą się w świat magicznych kolorów i efektownych wybuchów pianowych. Nasze zajęcia to nie tylko fantastyczna zabawa, ale przede wszystkim wprowadzenie przedszkolaków i uczniów w świat zadziwiającej nauki, które z pewnością zaoowocuje w dalszej edukacji.

Informujemy, że w przypadku dużego zainetersowania pokazami po godzinie 16tej, zajęcia mogą zostać przedłużone!

 

ZAPRASZAM!

 

Prowadzący zajęcia: Wioleta Byszewska